j

Lukas Juodis

Dėstytojas

Kostiumų istorija, komercinių projektų įvaizdžių kūrimas

Dėstytojas atveria fotosesijų užkulisius ir pasakoja, kokia fiktyvi realybė gali būti – juk tik iš dalies parodome tai, kas yra tikra, sukuriame iliuziją apie tobulą gyvenimą. Atrodytų, iš kur tiek inspiracijos? Lukas mini, kad viskas, kas jį supa, gali įkvėpti – netgi draugų padarytas kuriozas.
Apie kostiumų istorijas, fotosesijų užkulisius, tikrąjį stilisto darbą, Lukas studentams papasakos jau visai netrukus. Laukiate? Mes irgi laukiame!
Netikėta, bet Lukas iš pradžių norėjo būti… architektu! Tačiau jį perkalbėjo draugas, sakydamas, jog jo kelias yra ne čia, o būtent drabužių pasaulyje. Tad sulaukęs palaikymo, Lukas pabaigė Dailės akademiją, kostiumų dizainą. Kaip pats dėstytojas sako, jo požiūris į drabužius yra gan lakoniškas. Pradėjo savo stilisto darbą kartu su viena iš garsiausių stilisčių žurnaluose, vėliau tęsė kūrybinį darbą filmuose ( pvz, „Sangailes vasara“, „Advokatas”), teatruose, mados fotosesijose.
Lukas pabrėžia, kad bet ką darant, privalu turėti idėją. Labai dažnai tenka pildyti užsakovų norus, ir be savo koncepto, individualumo, galima paskęsti minioje. Būtinai reikia išmokti tinkamai, pagarbiai ištransliuoti savo mintis, kūrybines idėjas, pritaikyti tai prie klientų poreikių. Ir pats drabužis vėliau pasakoja istoriją apie žmogų, sukonstruoja įspūdį – tai tikri burtai!

PORTFOLIO