Untitled-10

Dalia Jovaišienė

Dėstytoja

Teatrinop grimo istorija ir pagrindai, personažo kūrimas, stilizacijos, istorinės šukuosenos, pastižas

Dalia Jovaišienė – dėstytoja, grimo dailininkė, metų metus mokanti studentus teatro pasaulio subtilybių – šukuosenų, personažų grimo, pastižo (perukai, ūsai, barzdos ir pan.) paslapčių.

Pati įžengusi į teatrą atlikti praktikos prieš kelis dešimtmečius, liko teatre ilgam. Ir jos meilę teatro pasauliui – aktoriams, įsikūnijimams, scenos subtilybėms – jaučia kiekvienas studentas paskaitos metu. Save dėstytoja vadina praktike, todėl mėgsta paskaitas vesti diskusijos, klausimų – atsakymų principu. Toks būdas padeda suprasti, kokie neaiškumai kyla studentams.

Dėstytoja Dalia pasakoja, kaip keičiasi teatras ir darbas jame – nuo įspūdingų butaforinių dekoracijų ir pagalbinių priemonių vis labiau atsisukama į natūralumą. Ir kaip bebūtų keista, išgauti natūralumą teatro scenoje, kur ryškus apšvietimas ir kiekvienas žiūrovas turi matyti aktorių iš toli, yra pakankamai sudėtinga. Bet grimo dailininkė Dalia Jovaišienė keliauja su laiku ir, kaip ji sako, tiesiog gyvena savo darbu. Tai tarsi gyvenimo būdas, kur išsitrina aiški riba tarp gyvenimo atvėrus teatro duris ir jas uždarius.

Meiliai studentai ir kiti dėstytojai ją vadina Dalyte ir būtent pozityviai nusiteikusią dėstytoją studentai įpratę matyti. Iš savo patirties, labai rekomenduoja klausti visko, kas yra neaišku, kas baugu ir kas nepavyksta. Nes tik per klausimus atrasime tikruosius atsakymus.