Untitled-2

Beatričė Danieliūtė

Dėstytoja

Meno ir grimo istorija, Kreatyviniai istoriniai įvaizdžiai

Beatričė yra baigusi Dailės akademiją ir visuomet norėjo dirbti kūrybinį darbą su tiesiogine komunikacija, kolektyviniu bendravimu, todėl dėstymas Akademijoje atitinka abu šiuos poreikius. Beje, ji pati mokėsi GRIMO AKADEMIJOJE ir, pasak dėstytojos, šis laikotarpis buvo vienas geriausių. Baigusi mokslus, savarankiškai organizuodavo kūrybinius projektus, stilizacijas ir fotosesijas. Beatričę įkvepia filmai, ypač biografiniai, spektaliai bei jų scenografijos, klasikinė, jazz muzika. Dėstytoja yra įsitikinus, jog grimo dailininkas ar visažistas be istorijos yra kiek… sausokas. Žinant įvairių laikotarpių charakteristikas, tendencijas, stilizacijas, galima sukurti daug kūrybiškų, naujai atrodančių įvaizdžių. Labai įdomu stebėti, kaip kiekvienas studentas, atsižvelgdamas į meno istorijos žinias, interpretuoja ir įgyvendina savo idėjas vis kitaip.

Labai svarbu stebėti aukščiausio lygio profesionalus ir jų darbus, mano Beatričė. Kalbant apie savo kūrybą ar vizualinius sprendimus, dėstytojai svarbu, kad darbai būtų ne vien sukurti ir užfiksuoti, tačiau keltų kitiems jausmą tarsi personažas yra išlipęs iš paveikslo.

Beatričė nekantrauja susipažinti su studentais ir labai skatina nekompleksuoti, jeigu kažko nežino, ir nebijoti klausti, domėtis. Labai rekomenduoja nesirinkti lengviausių kelių studijuojant, imtis tokių idėjų, kur tarsi nėra išeities. Nes kuo sunkiau bus studijuojant, tuo lengviau bus užvėrus Akademijos duris.

PORTFOLIO

IMG_0210

Modeliai Baltos varnos